سفارش تبلیغ
صبا ویژن
فرشتگان با خشنودی بالهایشان را برای جویای دانش می گسترانند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]


ارسال شده توسط حسین عنابستانی در 90/2/12:: 2:36 صبح


آغاز فصل نقل و انتقالات!


اتفاقات جدیدی در راه است. اتفاقاتی که بخش مهمی از تاریخ پیش رو خواهند بود. اما این اتفاقات از جنس انقلاب‌های منطقه‌ای نخواهد بود، انقلاب‌های فردی حیرت انگیزی در حال وقوع است. انقلاب‌هایی که در افرادی رخ خواهد داد که چشم جهانیان را خیره خواهد کرد. افرادی از هر دو جناح حق و باطل تغییر روش خواهند داد و به جبهه مقابل خواهند پیوست تا مرزبندی‌های نهایی کامل شود. مرزهایی که تاکنون با فریب و حیله نامشخص مانده بود دیگر از میان برداشته خواهد شد. کسانی که ادعای دینداری کرده‌اند و دل به باطل بسته بودند دیگر نخواهند توانست خود و دیگران را بفریبند. و کسانی که تا به امروز با شک و تردید در خدمت باطل بوده‌اند دیگر تحمل نخواهند کرد و به جبهه حق خواهند پیوست.

این تغییرات منحصر به یکی دو نفر نخواهد بود، بلکه شمار زیادی از مردم عادی و حتی شخصیت‌های برجسته کشورها و ادیان مختلف را شامل می‌شود. اتفاقی که جنبشی عظیم در سطح جهان به پا خواهد کرد و دل‌های روشن و تاریک را به تکاپو خواهد انداخت تا در نهایت صف‌بندی پایانی میان ایمان‌های راسخ و گام‌های استوار مؤمنین در برابر مسخ‌شدگان جبهه باطل صورت گیرد.

اما در این میانه که انسان‌ها رنگ عوض خواهند کرد تکلیف ما چیست؟ چه کنیم تا خود رنگ عوض نکنیم؟ چه کنیم تا در راه حق بمانیم؟ تکلیف ما که به افرادی دل‌بستگی داریم و حتی دنباله‌روشان بوده‌ایم! مایی که سنگشان را به سینه زده‌ایم و مایی که شاید مهرشان را به دل بسته‌ایم. ما چه باید بکنیم؟

تنها راه چاره این است که ایمان به افراد را کنار بگذاریم و جز به امامان معصوم و اولیاء الله سر نسپریم. و در گام بعدی ایمان خود را به عقاید راستین الهی و کلام خدا محکم کنیم. به بیان دیگر باید قالبی از اصول و عقاید راستین بسازیم و انسانها را با آن قالب بسنجیم، اگر انسانی در آن قالب جای گرفت ما دوستدار اوییم و حتی شاید در پی او باشیم. اما اگر این چنین فردی هم پا را از محدوده این قالب بیرون گذاشت یا در اصولی اساسی کوتاهی کرد ما را دیگر به او کاری نیست!

اگر هم کسی از ابتدا در این قالب جای نگرفت که تکلیفش و تکلیف ما معلوم است! اگر این اصول و قالب را درست پی‌ریزی کرده باشیم هرگز گمراه نخواهیم شد و در دام فتنه‌های بزرگ پیش رو نخواهیم افتاد. فتنه‌های آخرالزمان بسیار پیچیده و سنگین است و آزمونی محکم برای اهل ایمان خواهد بود.

اما خداوند برای تمامی این فتنه‌ها راه نجاتی پیش روی بشر نهاده است تا با توسل به آن گمراه نشویم. از اکثر این فتنه‌ها می‌توان با پیروی از ولایت و استواری بر اصول به سلامت عبور کرد. پس جای نگرانی و ناامیدی نیست که تا خدا هست و جانشین امامش هستند راه روشن است. و العاقبه للمتقین!  


کلمات کلیدی :